Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PROGRAM POMOCOWY

Rząd umorzył podatek od subwencji z PFR
Po rozmowach z organizacjami przedsiębiorców rząd zdecydował, że firmy, które otrzymały subwencje finansowe z Tarczy PFR, nie będą musiały płacić podatku od wartości umorzonych zobowiązań.

Jak mówi premier Mateusz Morawiecki, koszt tego programu może dojść do 10 mld zł. Jego zdaniem to kolejny rodzaj wsparcia dla polskich firm, które po pandemii będą odbudowywać swoją pozycję rynkową i dalej się rozwijać. Jeszcze w lipcu Ministerstwo Finansów ma dokonać odpowiednich zmian legislacyjnych i wydać rozporządzenie w tej sprawie.

Wcześniej rząd zdecydował, że umorzy subwencje, które firmy otrzymały w ramach pierwszej Tarczy. Jak dotąd wydanych zostało prawie 190 tys. decyzji w tej sprawie na łączną kwotę 22,7 mld zł. Przedsiębiorcy mogą liczyć na umorzenie 75 proc. subwencji, a te, które były najbardziej poturbowane przez koronawirusa – nawet na100 proc. Na podstawie dotychczasowych decyzji można przyjąć, że z 61 miliardów złotych udzielonego wsparcia z Tarczy PFR 1.0, łączna kwota umorzeń wyniesie ponad 40 miliardów złotych. MG

2021-06-30 15:37:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter