Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Płacimy za złe prawo

Ustawodawstwo | MEN wprowadziło kontrowersyjną nowelizację. Biura podróży apelują: Nowelizacja rozporządzenia skazuje nas na niebezpieczną amatorszczyznę i rozrastanie się szarej strefy.


Zmiany są poważne. Decyzja resortu edukacji nie tylko potwierdza legalność turystycznej działalności placówek edukacyjnych, stowarzyszeń i klubów, które mogą teraz swobodnie i bez kontroli organizować wypoczynek dzieci, lecz także reorganizuje stare sprawdzone procedury. 

Zmusza to touroperatorów do wzięcia całkowitej odpowiedzialności za warunki panujące w bazie noclegowej poprzez zlikwidowanie karty kwalifikacyjnej obiektów. – Czyli jeśli na przykład turyści masowo zatrują się na wyjeździe, to ewentualne odszkodowania płaci organizator, a nie ten, kto zatrudnił kucharza – tłumaczy zastępca kierownika ośrodka wypoczynkowego Sam-Ba Marcin Bednarek. Nie obowiązuje także poprzedni system zgłaszania wyjazdów. Po pierwszych doświadczeniach z elektroniczną rejestracją turnusów większość zainteresowanych załamało ręce. Skarżą się, że system się zacina oraz wymaga podwójnego wprowadzania tych samych danych. Różnie ocenia się też sposób przydziału organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży do poszczególnych kuratoriów. – Jedno wielkie, niepotrzebne zamieszanie – kwituje sprawę Małgorzata Mastalerz, wiceprezes Izby Turystyki RP.
więcej w WT 17

2010-09-23 13:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Alicja Redlich-Michalska z Kielc, właścicielka Biura Podróży Abex »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter