Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRANSPORT KOLEJOWY

Podróż pociągiem z Polski do Chorwacji możliwa już w przyszłe wakacje?
 

Być może już w przyszłe wakacje Polacy będą mogli pojechać pociągiem do Chorwacji. Czeski przewoźnik RegioJet planuje wprowadzić połączenie z Krakowa do Rijeki i Splitu. Pociąg wyruszałby w trasę w godzinach popołudniowych, na miejscu byłby rano.

Decyzja przewoźnika o ustanowieniu takiego połączenia nie była przypadkowa. W ubiegłym roku RegioJet wprowadziło połączenie na trasie Czechy – Chorwacja, które od początku cieszyło się dużym zainteresowaniem turystów. Liczy, że podobną popularność zdobędzie trasa z Polski.  

Wiele wskazuje też na to, że RegioJet nie będzie jedynym przewoźnikiem obsługującym trasę do Chorwacji. Z takim zamiarem nosi się ponoć również PKP Intercity. Jak informuje portal Gazeta.pl, powołując się na słowa konsula generalnego Chorwacji w Polsce, Pawła Włodarczyka, decyzja władz PKP Intercity jest pozytywna, należy jednak dopełnić jeszcze „kwestie proceduralne”, a te są czasochłonne, wobec czego połączenie z Chorwacją może się pojawić później niż to oferowane przez RegioJet. MO, foto RegioJet

2021-09-09 11:22:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»EWA ZIELIŃSKA
, właścicielka biura turystycznego Podróże w Olsztynie. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter