Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


WALKA Z PANDEMIĄ

W Miami pies wykryje COVID-19
Na lotnisku w Miami pojawiły się psy tropiące, które mają wykrywać osoby chore na covid-19. Zwierzęta zostały wytrenowane zgodnie z protokołem opracowanym przez Centrum Kryminalistyki i Sprawiedliwości Międzynarodowego Uniwersytetu Florydy.

Psy potrafią natychmiast wykryć wirusa w przestrzeni publicznej takiej jak np. lotnisko. Wyniki z setek godzin treningów wykazały, że skuteczność tej metody waha się od 96 do 99 proc.

Na razie do służby przeszkolone zostały dwa psy, które będą pracować w punktach kontroli bezpieczeństwa. Program w formie pilotażowej potrwa 30 dni, a po jego zakończeniu autorzy będą dopracowywać szczegóły, by jeszcze bardziej poprawić jego działanie.

Jak tłumaczą autorzy programu, wirus powoduje zmiany w metabolizmie człowieka – takie same dla wszystkich, co sprawia, że osoba zarażona wytwarza lotne substancje organiczne wydalane przez pot i oddychanie. I właśnie te substancje psy nauczyły się wykrywać. Jeśli dojdzie do identyfikacji, pasażer zostanie skierowany na szybki test w kierunku covidu-19. MG

2021-09-10 07:11:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»EWA ZIELIŃSKA
, właścicielka biura turystycznego Podróże w Olsztynie. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter