Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


REGIONY

W Bieszczadach powstaje Centrum Turystyki i Sportu Bieszczad-Ski


W Wańkowej w gminie Olszanica od roku trwają prace budowlane, które mają zamienić tereny popegeerowskie w miejsce służące turystom. Samorząd Olszanicy stawia tam Centrum Turystyki i Sportu Bieszczad-Ski.

Centrum jest pomyślane jako obiekt całoroczny. Latem działać tu będzie czterolinowa, najdłuższa w Polsce i jedna z dłuższych w Europie tyrolka. Zimą zaś turystów ma przyciągnąć mierzący kilometr wyciąg narciarski wraz z czteroosobową kolejką krzesełkową, 400-metrowy wyciąg talerzykowy, nowoczesny system naśnieżania i monitoringu oraz  budynki obsługi górnej i dolnej stacji. Powstaje też budynek użyteczności publicznej, w którym znajdzie się punkt gastronomiczny, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i zaplecze sanitarne. W niedalekiej odległości ma zaś stanąć hotel na 50 miejsc. Mówi się, że będzie to najnowocześniejsza stacja narciarska w woj. podkarpackim. Jej otwarcie zaplanowane jest jeszcze w tym sezonie zimowym.

Inwestycja kosztuje 20 mln zł. Samorząd pozyskał je ze środków gminnych i rządowych. MO, foto Facebook.com/Uruski Piotr, Nowiny24

2021-09-10 16:49:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»EWA ZIELIŃSKA
, właścicielka biura turystycznego Podróże w Olsztynie. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter