Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»TRENDY
Turcja ulubionym kierunkiem Rosjan


Prezes Stowarzyszenia Touroperatorów Rosji (ATOR), Maja Lomidze, przedstawiła w ostatnim czasie wstępne dane dotyczące rosyjskiej turystyki wyjazdowej w sezonie letnim 2021 r. Określiła go mianem lepszego niż 2020 r., a w przypadku niektórych kierunków lepszego niż 2019 r.

Spośród 40 kierunków do których mogą jeździć Rosjanie zdecydowanym faworytem jest Turcja. Od stycznia do sierpnia wizytowało ją 2,6 mln turystów z tego kraju, z czego w miesiącach letnich: 2,3 mln. Do końca roku przewiduje się, że ich liczba wzrośnie do 4,5 mln. Powodem popularności Turcji jest m.in. jej duża dostępność: to jedyny kierunek do którego latają czartery z kilkunastu rosyjskich miast.

Na kolejnych miejscach znalazły się Abchazja (800 tys. od początku roku, w tym 700 tys. w sezonie letnim), Cypr (ok. 340 tys. /250 tys. latem), Zjednoczone Emiraty Arabskie (340 tys./90 tys.), Egipt (250 tys./70 tys.). Zdaniem prezes ATOR do końca tego roku w Egipcie może wypoczywać między 500 tys. a milion Rosjan, w zależności od dostępnych czarterów. MO, foto Yenialanya.com

2021-09-13 17:01:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»EWA ZIELIŃSKA
, właścicielka biura turystycznego Podróże w Olsztynie. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter