Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Wielka Brytania zmienia zasady podróży


W początkach października do lamusa odchodzi system sygnalizacji świetlnej podróży międzynarodowych wprowadzony przez Wielką Brytanię.

Potwierdziły się przewidywania brytyjskich mediów dotyczące rychłego końca systemu podróży. 4 października br. mają zostać wprowadzone nowe, prostsze zasady. Najważniejszą z nich jest likwidacja list zielonej i pomarańczowej, tj. pozostawienie wyłącznie listy czerwonej (wysokiego ryzyka epidemicznego). Osoby przyjeżdżające z krajów widniejących na tej liście nadal będą zobowiązane do odbywania 10-dniowej kwarantanny w wyznaczonych przez władze hotelach. 22 września z tej listy ma zostać usuniętych 8 krajów: Turcja, Pakistan, Malediwy, Egipt, Sri Lanka, Oman, Bangladesz i Kenia.

Niezaszczepieni turyści przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii z krajów bezpiecznych będą zobowiązani do wykonywania testów PCR przed przylotem do kraju i po wylądowaniu. W przypadku podróżujących zaszczepionych zniesiony ma być obowiązek testowania przed przylotem na Wyspy, natomiast pod koniec października testy PCR wykonywane po przylocie będą mogły być zastąpione w ich przypadku tańszymi testami genowymi.

Powyższe zasady mają obowiązywać do końca roku. MO, foto Pixabay

2021-09-20 13:39:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»EWA ZIELIŃSKA
, właścicielka biura turystycznego Podróże w Olsztynie. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter