Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PODRÓŻE MIĘDZYNARODOWE
Mniej krajów na czerwonej liście Wielkiej Brytanii

Brytyjskie władze po raz kolejny upraszczają zasady podróżowania. Najważniejsza zmiana dotyczy czerwonej listy, na której znajdują się obecnie 54 kraje i terytoria. 11 października lista zostanie zredukowana do 7 państw.

Osoby powracające z Dominikany, Ekwadoru, Haiti, Kolumbii, Panamy, Peru i Wenezueli będą zobowiązane do odbycia na swój koszt 10-dniowej kwarantanny w wyznaczonych przez władze obiektach. Powracający z pozostałych 47 krajów, które póki co są na liście, nie będą mieli już takiego obowiązku.

Na osobach niezaszczepionych, które przyjeżdżać będą z krajów spoza czerwonej listy nadal spoczywać będzie obowiązek wykonania 3 testów po powrocie: przed przekroczeniem granic brytyjskich, 2. i 8. dnia po powrocie.  

Począwszy od 11 października Wielka Brytania uznawać będzie szczepienia z 37 kolejnych krajów (obecnie honorowane są szczepienia m.in. z krajów UE, EFTA, USA), tak by podróżujący na Wyspy z tych krajów nie musieli odbywać kwarantanny. Lista ta powiększy się m.in.  Brazylię, Turcję, Indie, Kenię czy Ghanę. Osoby przyjeżdżające z krajów spoza czerwonej listy, które nie są zaszczepione bądź są zaszczepione w krajach, których programy szczepień nie są uznawane przez brytyjski rząd, będą musiały odbyć 10-dniową kwarantannę w domu. MO, foto Pixabay

2021-10-08 10:35:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»EWA ZIELIŃSKA
, właścicielka biura turystycznego Podróże w Olsztynie. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter