Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE
Program wsparcia turystyki krajowej w Japonii będzie kontynuowany
 

W lipcu ubiegłego roku władze Japonii zainaugurowały program Go To Travel, który miał pobudzić turystykę krajową. W grudniu 2020 r. zmuszone były go zawiesić, po tym jak wprowadziły stan wyjątkowy w związku z pandemią. Stan wyjątkowy zniesiono w początkach października tego roku, nowo wybrany minister ziemi, infrastruktury, transportu i turystyki, Tetsuo Saito, zapowiedział, że kraj powróci do programu Go To Travel.

Szef resortu przyznał, że w sprawie programu rozmawiał z premierem Japonii Fumio Kishidę. Obaj politycy uznali, że wznowienie inicjatywy jest niezbędne dla ożywienia gospodarczego kraju. Nie podał konkretnej daty przywrócenia programu, stwierdzającł, że zależeć to będzie od sytuacji epidemicznej w kraju. – Ważne jest, żeby zrównoważyć zapobieganie zarażeniom z promocją turystyki – skomentował minister. Dodał, że rząd japoński będzie się starał zrealizować długofalowy cel, jakim jest przyjęcie do 2030 r. 30 mln turystów rocznie.

W ramach programu Go To Travel władze dofinansowują Japończyków połowę wydatków turystów na wycieczki. MO, foto The News Motion

2021-10-08 11:28:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»EWA ZIELIŃSKA
, właścicielka biura turystycznego Podróże w Olsztynie. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter