Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Cała Tajlandia otwiera się na zaszczepionych turystów

Początkowo Tajlandia miała otworzyć w listopadzie Bangkok i kilka innych prowincji, teraz premier zapowiedział, że cały kraj będzie mógł przyjmować turystów. To duże poluzowanie, choć nie wszystkie ograniczenia zostały zniesione.

Na pierwszym etapie do Tajlandii będą mogli przyjeżdżać zaszczepieni z co najmniej 10 krajów o niskich wskaźnikach zakażeń. Wśród nich wymieniane są najważniejsze rynki źródłowe, między innymi Chiny, Niemcy, Singapur, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Lista zostanie poszerzona 1 grudnia, a kolejny etap został zaplanowany na 1 stycznia 2022 roku.

Do Tajlandii przyjeżdżać będą mogli zaszczepieni, ale w dalszym ciągu muszą okazać negatywny wynik testu PCR, który należy wykonać przed wylotem. Kolejny zrobią już po przyjeździe do kraju – jeśli rezultat będzie ujemny, będą mogli swobodnie poruszać się po kraju na tych samych zasadach co mieszkańcy.

Podróżni z krajów innych niż ujęte na liście, również mogą przyjechać, ale muszą poddać się kwarantannie i spełnić inne wymogi.

Premier zapowiedział, że od 1 grudnia będzie można spożywać alkohol w restauracjach, wznowiona zostanie działalność lokali rozrywkowych ale z zastosowaniem wytycznych sanitarnych. MG

2021-10-12 07:34:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»EWA ZIELIŃSKA
, właścicielka biura turystycznego Podróże w Olsztynie. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter