Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE
Mniej turystów w Tatrach Wysokich

Regionalna Organizacja Turystyczna Tatr Wysokich podała dane dotyczące liczby odwiedzających Tatry Wysokie w czasie tegorocznego lata. Wynika z nich, że nastąpił spory spadek turystów w porównaniu z 2019, a nawet 2020 r.

Liczba jednodniowych odwiedzających Tatry Wysokie w czerwcu wyniosła 160 tys., w lipcu zaś było ich 250 tys. to mniej o 60 i 50 proc. w porównaniu z analogicznymi okresami rok wcześniej.

Spadkom tym towarzyszyły spadki w liczbie noclegów. W pierwszych siedmiu miesiącach 2021 r. zarejestrowano ich ponad 308 tys., podczas gdy w ubiegłym roku - 666 tys.

Ruch turystyczny generowany był przede wszystkim przez Słowaków. Obcokrajowców wyraźnie ubyło. W miesiącach letnich stanowili zaledwie 15 proc. wszystkich gości, a więc dwukrotnie mniej niż rok temu (27 proc.) i dwa lata temu (33 proc.). Odpływ turystów zagranicznych to efekt surowych zasad przekraczania granic słowackich prowadzonych przez władze. Wśród obcokrajowców najwięcej było Czechów, Polaków i Węgrów. Złagodzenie przepisów wjazdowych przywróciło ruch turystyczny w regionie. MO

2021-10-14 13:58:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»EWA ZIELIŃSKA
, właścicielka biura turystycznego Podróże w Olsztynie. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter