Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

W październiku nadal lataliśmy nad Morze ŚródziemneZ podsumowania wyników przewozowych Lotniska Chopina wynika, że w październiku czarterami pasażerowie latali głównie do Antalyi, Hurghady, Marsa Alam, na Rodos i do Heraklionu.

W poprzednim miesiącu port obsłużył 883 tys. pasażerów, czyli o 173 proc. więcej niż przed rokiem. Do listopada Lotnisko Chopina odprawiło łącznie 6,019 mln pasażerów, co oznacza, że już w październiku pobity został całoroczny wynik z 2020 roku (5,48 mln). Tendencja w ruchu pasażerskim pozwala zakładać, że w 2021 roku w Warszawie odprawionych zostanie ponad 7 mln osób.

Stołeczny port notuje również dobrą dynamikę w odbudowie liczby operacji lotniczych. W okresie od stycznia do września br. wyniosła ona 57 proc. i była wyższa od wyników takich lotnisk jak Wiedeń, Bruksela czy Amsterdam.

Wyższy niż przed pandemią był też współczynnik wypełnienia samolotów operujących na Lotnisku Chopina. Od stycznia do października włącznie wyniósł on ponad 80 proc., co oznacza wzrost o ok. 10 punktów procentowych w odniesieniu do tego samego okresu 2019 roku. MG

2021-11-23 08:47:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter