Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PANDEMIA

ECTAA do UE: Skoordynujcie działaniaECTAA ponownie wzywa kraje członkowskie do lepszej koordynacji i dostosowania stosowanych polityk dotyczących ochrony zdrowia i podróży. Chodzi o to, by uniknąć ponownego ograniczania swobody podróżowania po Europie.

Niektóre kraje wprowadzają ograniczenia podróżowania obywateli. Biorąc pod uwagę, że zaszczepionych zostało już 76,6 proc. dorosłej populacji Unii Europejskiej, a transmisja jest wysoka w większości państw członkowskich UE, środki zmierzające do ograniczania możliwości przekraczania granic nie przyczynią się do poprawy zdrowia publicznego. W dużym stopniu wpłyną natomiast negatywnie na lokalną gospodarkę, w szczególności na branżę turystyczną i przewozów pasażerskich, która już znacząco ucierpiała.

Organizacje branżowe w oświadczeniu ponownie domagają się wdrożenia w Europie wspólnego modelu postępowania, opartego na indywidualnym podejściu do ryzyka i jego oceny zamiast podejścia kraj-do-kraju, przyjęcia wspólnego stanowiska w sprawie kwalifikowalności oraz harmonogramu dawek przypominających w celu przedłużenia ważności szczepień, aktualizacji i dostosowania polityk oraz ograniczeń dotyczących podróży, przede wszystkim w odniesieniu do uznanych szczepionek, okresu ważności testów i szczepień, akceptacji testów antygenowych itp. - Zdaniem ECDC, ograniczanie możliwości podróży osobom w pełni zaszczepionym nie ma wpływu na zdrowie publiczne – mówi Paweł Niewiadomski, prezes ECTAA. - Apelujemy do decydentów o przyjęcie wspólnego dla całej Unii Europejskiej stanowiska dotyczącego ograniczeń swobody podróżowania i polityk ochrony zdrowia publicznego, opartego o korzyści i zasady proporcjonalności podjętych środków do istniejących zagrożeń – dodaje. MG

2021-11-25 08:20:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter