Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Quebec chce wprowadzić podatek dla niezaszczepionych

Premier kanadyjskiej prowincji Quebec Francois Legault zapowiedział wprowadzenie podatku dla osób, które nie chcą się zaszczepić. Jeśli w ciągu najbliższych tygodni nie przyjmą pierwszej dawki, będą płacić na służbę zdrowia.

Szczegóły projektu i termin wprowadzenia opłat za szkodliwy wpływ obywateli na system opieki zdrowotnej są jeszcze omawiane. Na razie wiadomo, że nowe zasady nie będą miały zastosowania wobec osób, które nie mogą się szczepić z powodów medycznych. Premier zapowiedział jednak, że opłata nie będzie niższa niż 100 dolarów kanadyjskich (około 80 dolarów amerykańskich).

Jak dotąd żaden z krajów nie zdecydował się na wprowadzenie podatku dla niezaszczepionych.

Kanada notuje duże wzrosty liczby zakażeń, a dziesiątki tysięcy osób zostały skierowane na kwarantannę, skutki zachorowań mocno odczuwa też system opieki zdrowotnej. Eksperci medyczni podkreślają, że aby chronić się przed Omikronem, trzeba się szczepić – nie tylko podwójnie, ale nawet potrójnie. Premier podkreśla, że chociaż w prowincji niezaszczepionych jest tylko około 10 procent mieszkańców, to stanowią oni połowę liczby osób przebywających na oddziałach intensywnej terapii. MG

Źródło: Reuters

2022-01-12 07:33:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter