Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PROMOCJA TURYSTYCZNA
Przewodnik przybliża górnicze dziedzictwo Głuchołazów
 

Położone w woj. opolskim Głuchołazy obchodzą w tym roku 800-lecie istnienia. Miasto postanowiło z tej okazji wydać przewodnik dla turystów, ściślej - przewodnik po ścieżkach górniczych. Głuchołazy słyną bowiem z tradycji górniczych. Od czasów średniowiecznych wydobywano tam złoto. Do dziś zachowało się wiele śladów tej aktywności. Teraz władze miasta chcą z nią  zapoznać odwiedzających.

W przewodniku autor, przewodnik Paweł Szymkowicz, zawarł m.in. historię górnictwa w Głuchołazach, przedstawił też trzy trasy tematyczne i dydaktyczne wytyczone w pogranicznych Górach Opawskich. Jak informuje Nowa Trybuna Opolska, to Szlak Złotych Górników w rejonie Głuchołaz i dwa szlaki poprowadzone w Czechach, w dolinie potoku Oleśnica, gdzie powstał skansen górnictwa złota oraz na Górze Poprzecznej, gdzie występują geologiczne i historyczne pozostałości po górnictwie.

Przewodnik można otrzymać w Wydziale Promocji Urzędu Miasta Głuchołazy i w Centrum Informacji Turystycznej przy Placu Basztowym. MO, foto Radio Opole

 

2022-02-24 15:50:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter