Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Walentynki to też produkt turystyczny

Święto zakochanych stało się już znakiem promocyjnym Chełmna. Na obchody tego święta zjeżdżają się turyści z całej Polski. Walentynki Chełmińskie wpisały się do kalendarza miasta jako jedna z najważniejszych imprez.

Nic dziwnego, skoro uroczyste obchody tego dnia stały się już tradycją, skutecznie przyciągającą turystów. Na walentynki do Chełmna chętnie przyjeżdżają nie tylko mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, lecz także województw: łódzkiego, wielkopolskiego, pomorskiego i mazowieckiego. Z roku na rok przybywa tu także turystów z zagranicy, m.in. ze Szkocji. – Coraz częściej zgłaszają się do nas biura podróży, które wpisują w swoją ofertę przejazd do Chełmna, miasta zakochanych – mówi Elżbieta Pawelec, inspektor ds. promocji turystycznej w Urzędzie Miasta Chełmna.
Walentynki Chełmińskie od lat organizowane są według ustalonej formy. Tradycją jest już możliwość zobaczenia tego dnia relikwii świętego Walentego, a także wzięcie udziału w licznych koncertach na chełmińskim rynku.
W tym roku w niebo zostaną także wypuszczone tysiące baloników napełnionych helem z przyczepionymi karteczkami z pozdrowieniami i zaproszeniem do miasta zakochanych. – Na płycie rynku w koncercie może uczestniczyć 5-10 tys. osób i jest ona zawsze wypełniona – dodaje Pawelec. Turyści tego dnia będą mogli też zajadać się smakołykami w kształcie serca przygotowanymi przez lokalnych cukierników, a także specjałem chełmińskim – bułeczkami z lubczykiem. Władze miasta starają się co roku wzbogacać walentynkowy program. Tegoroczne obchody odbywają się już po raz dziesiąty i z tej okazji wydany został „Sekretarz miłosny”, zawierający liczne wzory listów miłosnych itp. Promocję tej książki z udziałem Jerzego Bralczyka zaplanowano w ramach obchodów tegorocznych walentynek. Z tej okazji po raz pierwszy zorganizowane zostaną także warsztaty sztuki kulinarnej pt. „Alchemia i amory w kuchni”. Tego dnia nie zabraknie także Jarmarku św. Walentego. Na organizację Walentynek Chełmińskich z budżetu miasta przeznaczane jest ok. 60 tys. zł.

2011-02-10 15:38:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter