Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Na Lotnisku Chopina w maju padł rekordOd początku roku warszawskie Lotnisko Chopina obsłużyło prawie 3 miliony osób, czyli o 28 procent więcej niż przed rokiem. Tylko w kwietniu port odprawił ponad 952 tysiące osób – o 22 procent więcej niż miesiąc wcześniej.

2,968 miliona pasażerów odprawiło się na Lotnisku Chopina w kwietniu tego roku. Wyniki za pierwsze cztery miesiące roku pokazują wzrost liczby pasażerów o 28 procent rok do roku, a te za kwiecień są o ponad 22 procent wyższe niż miesiąc wcześniej. W czwartym miesiącu roku z transportu lotniczego skorzystało ponad 952 tysięcy osób.

Tegoroczny rekord padł 8 maja – w tym dniu przez stołeczny port podróżowało prawie 43,3 tysiąca osób, odprawione zostały 404 rejsy. Wzrósł też, w porównaniu z zeszłym rokiem, wskaźnik wypełnienia samolotów.

Od początku stycznia do końca kwietnia ponad 82 procent pasażerskich operacji lotniczych realizowanych na Lotnisku Chopina stanowiły połączenia międzynarodowe. Zagraniczne podróże wybrało ponad 90 proc. pasażerów, a z lotów rozkładowych skorzystało łącznie 89 proc. osób. Rośnie też popularność kierunków Schengen – w tym roku ponad 60 proc. pasażerów wybiera kierunki należące do strefy.

W kwietniu największą popularnością cieszyły się pasażerskie regularne połączenia do Londynu, Paryża, Tel Awiwu, Amsterdamu i Frankfurtu. W kierunkach czarterowych nadal króluje Egipt – turyści najchętniej wybierali się z warszawskiego portu do Hurghady i Marsa Alam. W pierwszej piątce znalazły się także Punta Cana, Fuerteventura i Antalya.

Najpopularniejszym przewoźnikiem na warszawskim lotnisku pozostaje LOT, który realizuje ponad połowę przewozów pasażerskich. Na drugim miejscu jest Wizzair
(21 proc.), a najpopularniejszy przewoźnik czarterowy to Enter Air. MG

2022-05-19 06:47:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter