Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Maroko luzuje zasady wjazdu

Od 17 maja 2022 roku do Maroka można polecieć po okazaniu aktualnej karty szczepienia lub ujemnego wyniku testu PCR wykonanego maksymalnie 72 godziny przed odprawą paszportową oraz wydrukowanego i podpisanego formularza zdrowia.

Zniesienie obowiązku wykonywania testów PCR przed podróżą to dobra wiadomość dla branży i turystów. Od połowy maja osoby, które są w pełni zaszczepione na koronawirusa, nie muszą już ich robić. Z kolei ci, którzy szczepionki nie przyjęli, mogą wjechać na podstawie negatywnego wyniku testu PCR. Należy go wykonać najwcześniej na 72 godziny przed podróżą. Dodatkowo trzeba też wypełnić formularz lokalizacyjny, który dostępny jest przez stronę internetową https://www.onda.ma/form.php. Dzieci do 12 roku życia muszą wyłącznie okazać wypełniony i podpisany formularz.

Rachid Ennaciri, dyrektor Marokańskiej Narodowego Organizacji Turystyki w Warszawie, jest przekonany, że decyzja ta zostanie doceniona przez profesjonalistów z branży turystycznej w Polsce i Europie Wschodniej. Anulowanie konieczności wykonywania testu PCR było możliwe dzięki poprawie sytuacji sanitarnej w Maroku, które znajduje się w zielonej strefie. – Zniesienie ograniczeń następuje w odpowiednim momencie, na początku sezonu letniego, co powinno zostać dobrze przyjęte przez zagranicznych turystów odwiedzających Maroko. Ta decyzja zbiega się również z dużą międzynarodową kampanią komunikacyjną „Maroko królestwo świateł” – dodaje. MG

2022-05-19 08:27:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter