Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


BRANŻA

Ukraina należy już do ETC. Za członkostwo nie będzie płacić.

Europejska Komisja Turystyki (ETC) zaprosiła Państwową Agencję Rozwoju Turystyki Ukrainy (SATD) do przyłączenia się do organizacji. Przez pierwsze trzy lata członkostwo będzie bezpłatne.

Decyzja została podjęta podczas 103 Walnego Zgromadzenia, które odbywa się w dniach 18-20 maja w Lublanie. Mariana Oleskiv, przewodnicząca SATD, jako gość honorowy dołączyła zdalnie do Walnego Zgromadzenia.

Członkostwo będzie bezpłatnie przez co najmniej trzy lata, w zależności od uwarunkowań geopolitycznych, później Ukraina może zostać na stałe przyjęta do organizacji. W ten sposób ETC wesprze ukraińską agencję turystyczną, zapewniając dostęp do wszystkich jej zasobów i danych badawczych, co po zakończeniu wojny ma pomóc w odbudowie sektora turystycznego w Ukrainie.

Państwowa Agencja Rozwoju Turystyki Ukrainy zajmuje się promocją i popularyzacją ukraińskiej turystyki na rynkach krajowych i zagranicznych. Jednak od lutego program prac SATD został drastycznie zmieniony przez konflikt. Obecnie Agencja dostarcza informacji o bieżącej sytuacji w kraju, koordynuje wysiłki ukraińskiej społeczności turystycznej w organizowaniu ewakuacji i tymczasowych schronień, a także o możliwości pracy dla profesjonalistów z branży w bezpiecznych regionach. MG

2022-05-20 07:10:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter