Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PODRÓŻE MIĘDZYNARODOWE

Widać odrodzenie międzynarodowych podróży


Międzynarodowe podróże zdołały w pierwszych pięciu miesiącach 2022 r. osiągnęły prawie 50 proc. poziomu odnotowanego w analogicznym okresie 2019 r. Europa była liderem jeśli chodzi o liczbę przyjętych turystów, wynika z najnowszego Światowego Barometru Turystyki opracowanego przez UNWTO.

Od stycznia do maja 2022 r. zrealizowano 250 mln podróży międzynarodowych, co odpowiada 46 proc. podróży zrealizowanych w tym samym okresie trzy lata wcześniej. Dla porównania, w 2021 r. odnotowano w tych miesiącach zaledwie 77 mln podróży.

Największą popularnością wśród turystów cieszyły się Europa, Bliski Wschód i Afryka. Między styczniem a majem na Stary Kontynent zawitało 350 proc. więcej turystów niż rok wcześniej, na Bliski Wschód – 157 proc. więcej, a do Afryki – 156 proc. więcej. Najmniejsze przyrosty odwiedzających odnotowały Ameryki: +112 proc. i kraje Azji i Pacyfiku: +94 proc. Wyniki osiągnięte w pierwszych 5 miesiącach przez poszczególne kontynenty są gorsze od poziomów odnotowywanych w 2019 r. od 36 proc. (w przypadku Europy) do ponad 90 proc. w przypadku krajów Azji i Pacyfiku. MO

2022-08-09 14:24:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»KRYSTYNA JUSZKIEWICZ
, Biuro Usług Turystycznych i Artystycznych Perfekt w Bolesławcu» więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter