Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


BRANŻA

Na Chopinie przed odlotem poczytaj książkę

Lotnisko Chopina uruchomiło nową usługę – biblioteczkę, w której pasażerowie wypożyczą książkę. Mogą ją odłożyć przed odlotem, albo zabrać w podróż i udostępnić w innym miejscu.

W lotniskowej biblioteczce warto też zostawić swoje książki, przeczytane w czasie wcześniejszych wojaży.

READ&FLY”, czyli regał z książkami, stoi w strefie tranzytowej terminala w pobliżu kontroli granicznej. Dzięki takiej lokalizacji mogą z niego korzystać zarówno pasażerowie podróżujący po Polsce, strefie Schengen, jak i wyjeżdżający poza nią.

Na początek znalazło się ponad 80 pozycji w językach polskim, angielskim i niemieckim. Wybierać można w literaturze faktu, thrillerach, beletrystyce, powieściach kryminalnych, albumach czy bajkach dla dzieci.

Duża cześć książek trafiła do strefy „READ&FLY” dzięki pracownikom „Portów Lotniczych”, którzy przejrzeli swoje domowe zbiory. Pozostałe pozycje to efekt współpracy z krajowymi i międzynarodowymi instytucjami kultury m.in. Instytutem Literatury, Ośrodkiem „Pogranicze”, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu czy warszawskim Instytutem Goethego.

Władze lotniska liczą, że nową inicjatywę w przyszłości wspomogą sami pasażerowie, pozostawiając na półkach lotniskowej biblioteki książki, które wcześniej przeczytali. MG

2022-08-10 07:06:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter