Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Z egzotyki najchętniej wybieramy Azję

Choć w tym roku na liście najczęściej wybieranych kierunków turystycznych przez Polaków dominują Włochy, Hiszpania i Grecja, to wiele osób chce wyjechać do dalekich krajów. Najchętniej do Azji, wynika z analiz Kiwi.com.

Z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Kiwi.com wynika, że w ciągu ostatnich 5 lat około 26 procent mieszkańców największych polskich miast na wakacje wyjeżdżało do krajów egzotycznych. W tym roku około 13 procent osób, które żyją w dużych aglomeracjach miejskich chce wybrać się na urlop na inny kontynent. Najczęściej w tym kontekście wymieniana jest Azja. Z kolei dane sprzedażowe Kiwi.com pokazują, że Azja zajmuje drugie miejsce pod względem liczby rezerwacji. Wyprzedza ją Europa.

Analiza pokazała również, że większość podróżnych, bo około 71 procent, wyjeżdżając na wakacje do Azji, Afryki czy Ameryki Południowej szczepi się na choroby takie jak dur brzuszny, tężec, błonica, krztusiec, czy cholera. Przedstawiciele pokolenia milenialsów, czyli osoby w wieku 18-25 lat do ochrony zdrowia w trakcie dalekich podróży przywiązują większą wagę (46 procent) niż boomersi, którzy mają obecnie 45-59 lat (21 procent). Jednocześnie 20 procent przedstawicieli obydwu pokoleń zgadza się ze stwierdzeniem, że szczepienia na COVID powinny być obowiązkowe dla podróżujących. MG

2022-08-10 18:14:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter