Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Polacy dostrzeżeni w TurcjiOd początku roku do Turcji przyjechało już ponad 16 milionów turystów, z czego aż 363 tysiące z Polski. To daje nam czwarte miejsce w rankingu największych rynków źródłowych.

Przed Polską pod względem liczby turystów, którzy w tym roku odwiedzili Turcję, znalazły się Niemcy, Wielka Brytania i Bułgaria. W sumie do czerwca do kraju przyjechało 16,3 miliona gości, co pokazuje, że w tym roku w Europie popyt na wyjazdy zagraniczne jest bardzo wysoki. I to pomimo niekorzystnych czynników zewnętrznych.

W szóstym miesiącu roku w Turcji wypoczywało 189,1 tysiąca naszych obywateli, co oznacza wzrost o 35,9 procent wobec tego samego okresu 2019 roku. Porównanie pierwszego półrocza tego i zeszłego roku pokazuje natomiast wzrost o 176,7 procent. Wobec rekordowego 2019 roku zmiana na plus wynosi natomiast 12,9 procent.

Te liczby znajdują potwierdzenie w licznych polskich sondażach, które wskazują Türkiye (Turcję) jako ulubiony kierunek Polaków na wakacje. Według danych Wakacje.pl i Travelplanet to najpopularniejsza destynacja klientów biur podróży. Wpływ na to na pewno miało zniesienie wymogu paszportowego w kwietniu i umożliwienie Polakom wjazdu do Türkiye (Turcji) na podstawie dowodu osobistego. MG

2022-08-11 16:59:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter