Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


BRANŻA

Biuro „U Brata Józefa” działało nielegalnie. Marszałek kieruje sprawę do organów ścigania

W przypadku biura podróży „U Brata Józefa” wyjątek w przepisach zwalniający organizatora z obowiązku posiadania wpisu do centralnej ewidencji organizatorów turystyki nie może mieć zastosowania. Firma działała niezgodnie z prawem.

Po doniesieniach medialnych w sprawie tragicznego wypadku polskiego autokaru w Chorwacji Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego sprawdził, czy biuro podróży „U Brata Józefa” działało legalnie. Ponieważ nie posiadało wpisu do centralnej ewidencji organizatorów turystyki, sprawa została skierowana do organów ścigania.

W przypadku tej firmy nie może mieć zastosowania wyjątek w przepisach, który zwalnia organizatora z obowiązku posiadania zabezpieczenia finansowego, ale nie ma on zastosowania w tym przypadku. Chodzi o sytuację, kiedy wyjazdy są organizowane okazjonalnie, niezarobkowo i dla ograniczonej grupy osób, tymczasem na stronie internetowej „U Brata Józefa” przedstawiona jest oferta wielu innych wyjazdów o charakterze pielgrzymkowym.

Urząd wszczął też postępowanie administracyjne w sprawie wydania z urzędu decyzji o zakazie wykonywania działalności objętej wpisem do rejestru przez okres 3 lat dla właściciela biura podróży „U Brata Józefa”. MG

2022-08-12 06:52:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter