Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Prawo nie może faworyzować touroperatorów

Od kilku miesięcy w „kuluarach” krążyły wieści, że agenci turystyczni postanowili połączyć siły i powołać stowarzyszenie, które zadbałoby o ich interesy.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych jest już wpisane do KRS i rusza pełną parą do pracy. Jednym z głównych celów OSAT jest ochrona interesów i integracja środowiska pośredników, organizatorów i agentów turystycznych.
– Warunki umów między agentami a poszczególnymi organizatorami różnią się. Jedne naliczają prowizję od całej ceny imprezy turystycznej, inne tylko od podstawowej, bez opłat dodatkowych takich jak lotniskowa. Problemem jest ustalanie wygórowanych limitów sprzedażowych dla agentów przez touroperatorów. Co do form zabezpieczeń, niektóre firmy żądają niekorzystnych dla nas zapisów hipotecznych. To właśnie między innymi są aktualne bolączki agentów – mówi Andrzej Gryżewski z biura „Takt” z Grodziska Mazowieckiego, prezes zarządu OSAT. Założyciele OSAT są także zgodni co do tego, że organy stanowiące prawo nie są agentom zbytnio przychylne, bardziej dbają o interesy organizatorów. Dlatego właśnie postanowili powołać do życia organizację, w ramach której podejmą wspólne działania na rzecz poprawy warunków funkcjonowania agentów turystycznych w Polsce. We władzach OSAT zasiadają jego założyciele – przedstawiciele biur agencyjnych z całej Polski. Są to: Andrzej Gryżewski – prezes zarządu, Artur Grocholski, Monika Hiszpańska, Mirosława Jastrzębska, Grażyna Kamassa, Marek Kamieński, Tomasz Kolaszyński i Jolanta Kucińska – wiceprezesi, Przemysław Jadczak, Alicja Kopycka i Mirosław Mutke – komisja rewizyjna oraz Piotr Ciesielski, Ewa Wydra i Sebastian Żurawski – sąd koleżeński.
Zarząd zachęca do wstępowania w szeregi Stowarzyszenia. Wpisowe wynosi 30 zł, a składka członkowska – 25 zł / miesiąc. www.osat.pl. JM

2011-05-30 15:59:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter