Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE
Program wsparcia turystyki krajowej w Japonii będzie kontynuowany

Turystyka Japonii mocno ucierpiała w dobie pandemii. Władze podejmują więc różne inicjatywy, by wesprzeć ten segment gospodarki. Jedną z nich jest program dotyczący turystyki krajowej. Rozpoczęty w październiku br. program opiera się m.in. na zniżkach na wybrane usługi turystyczne nabywane przez turystów krajowych. Pierwotnie program miał trwać do 28 grudnia tego roku. Władze zdecydowały jednak, że zostanie wznowiony w 2023 r. Dokładna data powrotu do programu ma być podana wkrótce. Zależeć będzie m.in. od sytuacji sanitarnej w kraju.

Inicjatywa powróci z niewielkimi zmianami. Zmianie ulegnie wysokość wsparcia. Usługi turystyczne zostaną obniżone nie o 40 proc., jak dotychczas, ale o 20 proc. Maksymalna kwota obniżki zostanie zredukowana z obecnych 8 tys. jenów do 5 tys. jenów za pakiety z wykorzystaniem transportu publicznego, oraz z 3 tys. jenów do 2 tys. jenów na pakiety z noclegiem lub wycieczki jednodniowe.

Udział w programie pomocowym mogą wziąć wszyscy, którzy przyjęli 3 dawki szczepionki przeciwko Covid-19 i okażą negatywny wynik testu na koronawirusa. MO, foto Pixabay

2022-11-28 12:36:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»KRYSTYNA JUSZKIEWICZ
, Biuro Usług Turystycznych i Artystycznych Perfekt w Bolesławcu» więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter