Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

W przyszłym roku Hiszpanię promować będzie PicassoTurespana, organizacja turystyczna Hiszpanii, ogłosiła plany marketingowe na przyszły rok. Ponieważ w 2023 roku obchodzona będzie 50-ta rocznica śmierci Pabla Picassa, kotwicą medialną i promocyjną ma być jego twórczość.

Rząd Hiszpanii powołał we współpracy z rządem Francji komisję, która zajęła się zorganizowaniem celebracji 50-tej rocznicy śmierci Pabla Picassa. Przez cały rok w obu krajach, ale też w innych zakątkach świata, organizowane będą wystawy przedstawiające jego twórczość. W Hiszpanii główne obchody skoncentrowane będą na czterech miastach: Maladze, gdzie Picasso się urodził, Madrycie, gdzie mistrz co prawda nie mieszkał, ale często bywał, Barcelona, gdzie dorastał i zaprzyjaźnił się z wieloma artystami oraz A Coruna w północno-zachodniej Hiszpanii, gdzie przeprowadził się jako pięcioletni chłopiec. Wystawy będzie można oglądać również w Bilbao, z którym malarz nie był co prawda związany, ale które jest ważnym punktem na mapie kulturalnej kraju.

W przyszłym roku Hiszpania będzie prowadzić promocję w Polsce także we współpracy z branżą turystyczną – mowa na przykład o internetowych agentach turystycznych i biurach podróży. O planach tych opowiadał w czasie inauguracji Roku Picassa Claudio Andrade Lucena oraz ambasador Hiszpanii w Polsce Ramiro Fernández Bachiller. MG

2022-12-01 08:52:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»KRYSTYNA JUSZKIEWICZ
, Biuro Usług Turystycznych i Artystycznych Perfekt w Bolesławcu» więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter