Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


BRANŻA

Rada UE ma plan dla turystykiRada Europejska przyjęła konkluzje określające europejską agendę na rzecz turystyki do roku 2030. Obejmuje ona wieloletni plan prac UE, który ma pomóc państwom członkowskim, organom publicznym, Komisji i zainteresowanym stronom uczynić sektor turystyki bardziej ekologicznym, zrównoważonym, odpornym i cyfrowym.

- Od czasów Marco Polo podróżowanie i odkrywanie nowych miejsc ma kluczowe znaczenie dla relacji międzyludzkich i poszerzania naszych horyzontów – mówi Jozef Síkela, czeski minister przemysłu i handlu, cytowany w komunikacie prasowym. - Aby zapewnić konkurencyjność tego sektora, który odgrywa integralną rolę w naszych gospodarkach, przedstawiliśmy zestaw działań, które ułatwią przejście na zieloną i cyfrową turystykę – dodaje.

UE jest głównym celem podróży zarówno dla międzynarodowych turystów, jak i dla jej mieszkańców. Pandemia miała jednak szczególnie niszczycielski wpływ na ekosystem turystyczny i doprowadziła do znacznej utraty dochodów i miejsc pracy w całej Europie: w 2020 roku pandemia dotknęła około 11 mln miejsc pracy w unijnym sektorze turystycznym.

Chociaż branża zaczęła się odradzać, napaść Rosji na Ukrainę negatywnie wpłynęła na świadczenie i przystępność cenową usług turystycznych i hotelarskich, zarówno dla europejskich przedsiębiorstw, jak i obywateli. Rosnące ceny energii, wysoka inflacja i koszty paliwa również powodują, że podróże stają się droższe.

Z tego powodu w Europejskiej agendzie na rzecz turystyki do roku 2030 podkreśla się potrzebę ochrony sektora turystycznego, a jednocześnie rozwijania dalekosiężnej wizji, aby wykorzystać gotowość wielu Europejczyków do zmiany nawyków związanych z podróżowaniem i turystyką, tak aby stać się bardziej zrównoważonym i odpowiedzialnym. MG

2022-12-02 09:46:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»KRYSTYNA JUSZKIEWICZ
, Biuro Usług Turystycznych i Artystycznych Perfekt w Bolesławcu» więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter