Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE
Więcej pociągów turystycznych w Hiszpanii

Hiszpania podąża ścieżką wytyczoną m.in. przez Niemcy i zachęca obywateli i turystów do przesiadania się w bardziej ekologiczne środki transportu niż samochód czy samolot. Tamtejszy narodowy przewoźnik kolejowy, Renfe, poinformował o planach wprowadzenia w tym roku 253 nowych połączeń turystycznych, które mają kursować przez różne wspólnoty autonomiczne. 253 połączenia to wzrost o 30 proc. w porównaniu z ofertą zaprezentowaną  przez przewoźnika rok wcześniej, kiedy to zaproponował 170 połączeń turystycznych (skorzystało z nich ponad 23,5 tys. pasażerów).

Renfe zapowiada poszerzenie oferty podróży luksusowych realizowanych pociągami Transcantábrico, Al Andalus, Costa Verde Express i Expreso de la Robla. Składy wykonają 87 podróży (w obydwie strony), co oznacza wzrost o 52 proc. w porównaniu do poprzedniego roku.

Wiosną 2025 r. turyści będą mogli skorzystać z międzynarodowego połączenia Amsterdam – Barcelona realizowanego przez holendersko-belgijskiego przewoźnika European Sleeper. Pociąg będzie miał przystanki m.in. w Rotterdamie, Antwerpii, Brukseli, Lille, Figueres i Gironie. MO, foto Trainline.

2023-03-09 14:05:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter