Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Polacy najważniejsi wśród gości zagranicznych w DreźnieDrezno i Kraina Łaby zaprezentowały wyniki turystyki przyjazdowej za 2022 rok. Wynika z nich, że Polska utrzymała pozycję lidera wśród zagranicznych rynków źródłowych. Naszych gości było o 68 proc. więcej niż rok wcześniej, choć nadal o 8 proc. mniej niż przed pandemią.

W zeszłym roku Polacy wykupili w Dreźnie 86,7 tys. noclegów. Za Polską w rankingu znalazły się Stany Zjednoczone (62,2 tys.), na trzecim miejscu pojawiła się Austria (53,8 tys.), kolejne należą do Szwajcarii, Holandii i Czech. - Zdecydowanie największym z rynków źródłowych, z 4,1 mln noclegów w 2022 r., są Niemcy. Mimo to turyści z zagranicy pozostają dla nas bardzo ważni, generują bowiem spory wolumen przyjazdów i zapewniają długoterminowy popyt na turystyczną ofertę destynacji - mówi Corinne Miseer, dyrektor zarządzająca Dresden Marketing GmbH.

Dobre wyniki miasto osiągnęło też w obszarze MICE. Segment odbudował się w 86 proc. wobec 2019 roku w odniesieniu do liczby wydarzeń i do 76 proc. w odniesieniu do liczby uczestników. MG

2023-04-03 08:15:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter