Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


REGIONY
Do Poznania wracają turyści krajowi i zagraniczni

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna przedstawia dane za 2022 r. dotyczące ruchu turystycznego w stolicy Wielkopolski zebrane w ramach Poznańskiego Barometru Turystycznego. Okazuje się, że remonty prowadzone w metropolii nie zniechęciły turystów do przyjazdu. W ubiegłym roku w Poznaniu sprzedano 1,06 mln noclegów gościom krajowym (+47 proc. rdr.) i 312 tys. turystom zagranicznym (+106 proc. rdr.). W sumie odnotowano 1,37 mln noclegów w poznańskich hotelach, co stanowiło wzrost o 57,5 proc. wobec 2021. Średnie roczne obłożenie hoteli sięgnęło 60,4 proc. (wobec 39,30 proc. w 2021 r.). Tym samym wróciło do poziomu z 2019 r., kiedy wyniosło 60,8 proc.

Prezes PLOT, Jan Mazurczak, zwrócił uwagę na zmiany w przyjazdach turystów: krajowi przyjeżdżali na weekendy i w miesiącach letnich, które do niedawna stanowiły niski sezon; zagraniczni zaś rzadziej przyjeżdżają w grupach zorganizowanych, mniej jest turystów z południa Europy, za to więcej Niemców, Amerykanów i Brytyjczyków.

Turyści najchętniej odwiedzają Muzeum Narodowe, Bramę Poznania i Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim, a w powiecie - Zamek w Kórniku. MO, foto Pixabay

2023-04-03 11:20:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter