Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Turystyka ma ważyć więcej w gospodarce Albanii. W rozwoju pomoże jej UNWTOSekretarz generalny Światowej Organizacji Turystyki chwali Albanię za wsparcie udzielone sektorowi w czasie pandemii i przy wychodzeniu z kryzysu przez nią wywołanego. Kraj ten odnotował jeden z największych wzrostów przyjazdów z zagranicy w Europie – w zeszłym roku wyniósł on 19 proc.

W zeszłym roku do Albanii przyjechało 7,5 mln turystów zagranicznych. Większość z nich stanowili mieszkańcy Kosowa, Macedonii Północnej i Włoch. Jednak największe wzrosty w liczbie podróżnych zanotowano w przypadku Hiszpanów i Brytyjczyków, wynika z danych tamtejszego Urzędu Statystycznego.

Wysiłki Albanii na rzecz rozwoju turystyki docenia sekretarz generalny Światowej Organizacji Turystyki, Zurab Pololikaszwili, który spotkał się z Edim Ramą, premierem Albanii i minister turystyki Mirelą Kumbaro. Przedmiotem rozmów było określenie wspólnych priorytetów przy zwiększaniu roli sektora w rozwoju gospodarczym i społecznym. Mowa między innymi o opracowaniu nowych wytycznych inwestycyjnych. MG

2023-04-05 06:19:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter