Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TURYSTYKA PRZYJAZDOWA

Polska znów bardziej atrakcyjna dla NiemcówPopyt na wyjazdy do krajów Europy Wschodniej, do których zaliczana jest również Polska, pozostaje w Niemczech zróżnicowany. O ile duzi touroperatorzy są zadowoleni z poziomu sprzedaży, mniejsi i specjaliści nadal odczuwają skutki wojny w Ukrainie.

W Gebeco, touroperatorze specjalizującym się w programach objazdowych, zainteresowanie wyjazdami do krajów graniczących z Ukrainą i Rosją jest na razie słabe. O spadku liczby rezerwacji mówi też Jochen Szech, prezes biura Go-East. Sprzedaż nie wróciła jeszcze do wcześniejszych poziomów, co menedżer tłumaczy między innymi doniesieniami mediów o wojnie w Ukrainie. To wywołuje u klientów niepokój. Obaj touroperatorzy zapewniają jednak, że w krajach, do których wysyłają turystów, jest bezpiecznie, a życie toczy się tam normalnie.

Poza wojną w Ukrainie, zdaniem Carstena Okkensa, prezesa Schnieder Reisen, problemem jest też napięta sytuacja gospodarcza. - Popyt powoli powraca, ale w dalszym ciągu widzimy mniejsze zainteresowanie kierunkami w Europie Wschodniej. Klienci są bardziej skupiają się na wyjazdach do Skandynawii, Wielkiej Brytanii i Irlandii – mówi. Jednak przy podróżach z dojazdem własnym samochodem albo motorem i połączonych z aktywnym wypoczynkiem – mowa o wycieczkach rowerowych albo wędrownych w Polsce i krajach bałtyckich, widać pewne ożywienie.

Pobyty na polskim wybrzeżem Bałtyku dobrze sprzedają się natomiast w Dertourze, tu dużą rolę odgrywa atrakcyjny stosunek ceny do jakości i atrakcyjna oferta hotelowa z usługami spa. Podobnie jest w TUI – główną grupą klientów są rodziny z dziećmi, a miejsca wyprzedają się z dużym wyprzedzeniem. MG

Źródło: Touristik Aktuell

2023-04-26 07:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter