Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNEK

Airbnb wraca do korzeniAirbnb Pokoje to nowa odsłona serwisu, ale też ponad 50 dodatkowych funkcji i ulepszeń opracowanych na podstawie opinii społeczności skupionej wokół firmy. Wśród nowości pojawiły się między innymi przejrzysty opis wymeldowania, udoskonalone mapy i na nowo zaprojektowane listy życzeń.

Airbnb szacuje, że w tym roku z usług firmy skorzysta 300 mln osób. Żeby przygotować się na ten turystyczny boom, wprowadza kategorię Airbnb Pokoje. Przy każdej ofercie pojawi się wizytówka gospodarza, bo goście mówili, że chcą wiedzieć, u kogo się zatrzymują. Chodzi o takie informacje jak to, do jakiej szkoły chodził, czym się zajmuje zawodowo i w jaki sposób może być pomocny. Kolejną nowością są udoskonalone filtry i nowe metody ochrony prywatności. Pod kategorią Aribnb Pokoje zebranych zostało ponad milion prywatnych sypialni – internauta dowie się też, jaki ma dostęp do stref wspólnych takich jak kuchnia, salon czy ogród. Dzięki od nowa opracowanemu filtrowi „Rodzaj miejsca” można łatwo przełączać się między pokojami, całymi domami lub po prostu wszystkimi rodzajami miejsc. Klient zawczasu sprawdzi też, czy w pokoju są dodatkowe zamki – chodzi o zapewnienie prywatności gościom, dowie się również, czy w czasie jego pobytu w obiekcie będą znajdować się też inne osoby.

Airbnb przygotował też nowy system do wymeldowania, goście będą mogli ocenić zakres próśb i wskazówek gospodarza, czy nie wymagały na przykład zbyt dużego zaangażowania. Oferty z niskimi ocenami będą usuwane z Airbnb. Kolejną innowacją są lepszej jakości mapy, z których korzysta ponad 80 proc. osób. Firma wprowadziła pinezki, które nie znikają podczas powiększania i przesuwania mapy, na ekranie wyświetla się też więcej wyników. Nowy interfejs zyskały listy życzeń, poprawiony został również kalendarz, który pokazuje dostępność miejsc włączonych do listy życzeń. Airbnb zmniejszył też opłaty serwisowe dla osób wynajmujących nocleg na dłużej niż 3 miesiące i powołał specjalny zespół do całodobowej obsługi klienta. Jeśli gospodarz anuluje rezerwację w ciągu 30 dni przed jej rozpoczęciem, większość gości natychmiast otrzyma środki, które będzie można od razu wykorzystać na zarezerwowanie innego miejsca.

Airbnb wprowadził też 25 usprawnień dla gospodarzy, w tym nowe narzędzia, które pomogą im ustalać konkurencyjne ceny, dodawać zniżki tygodniowe i miesięczne oraz porównywać podobne oferty w okolicy. Pojawił się również między innymi roczny widok w kalendarzu, łatwe dodawanie opisu wymeldowania, potwierdzenia odczytania wiadomości oraz nowe szybkie odpowiedzi. MG

2023-05-05 06:25:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter