Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNEK

Wizz Air ma dwie nowe trasy z KatowicKopenhaga i Alicante to dwa nowe kierunki, do których w sezonie Zima 2023/24 poleci Wizz Air z Katowice Airport.

Pierwszy lot do do stolicy Danii zapowiedziany został na 29 października. Rejsy będą realizowane cztery razy w tygodniu samolotem airbus A321neo, który zabiera 239 pasażerów. Z kolei do Alicante przewoźnik będzie latać od 31 października. Ten kierunek ma być obsługiwany trzy razy w tygodniu samolotem airbus A320ceo ze 180 miejscami na pokładzie.

- Cieszymy się, że Wizz Air ciągle rozwija swoją siatkę połączeń z pyrzowickiego lotniska. W połowie maja minie 19 lat od pierwszego rejsu tej linii z Pyrzowic. W tym czasie na lotach z i do Katowice Airport Wizz Air przewiózł prawie 23,5 mln pasażerów – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

Ten rok ma być dla Katowice Airport rekordowy między innymi dzięki rozwojowi siatki połączeń regularnych. Prognozy wskazują, że zamknie się on wynikiem ponad 5 mln podróżnych. MG

2023-05-10 07:01:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter