Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Dubaj z dobrymi perspektywami
dla turystykiPonad 122 przedstawicieli sektora publicznego i prywatnego uczestniczyło w spotkaniach biznesowych przy stoisku Dubaju na targach ATM. Fakt ten napawa optymizmem i pozwala spojrzeć optymistycznie na przyszłość branży turystycznej.

Tegoroczne targi poświęcone był odpowiedzialnej turystyce a hasłem przewodnim było: „Praca w kierunku Net Zero”. Obecny rok jest również Rokiem Zrównoważonego Rozwoju w ZEA.

Przez cztery dni Dubajski Departament Gospodarki i Turystyki (DET) zwracał uwagę na kluczową rolę, jaką odgrywa branża turystyczna Dubaju, we wspieraniu strategicznej inicjatywy ZEA Net Zero 2050, w tym działań podejmowanych przez Dubaj w zakresie zrównoważonego rozwoju. Temat ten pojawił się przy okazji zapowiedzi kolejnego ważnego wydarzenia, które będzie miało miejsce w tym roku w Dubaju, a mianowicie konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu (COP28). Ponadto duże zainteresowanie wzbudził plan zrównoważonego rozwoju, opracowany zgodnie z celami Dubai Economic Agenda (D33).

DET zorganizował również największą w historii targów inicjatywę Hosted Buyers Programme - w tym roku udział w nim wzięło rekordowo dużo partnerów – w sumie 450 z 31 różnych rynków i krajów.

Od stycznia do marca miasto odwiedziło 4,67 mln turystów zagranicznych, w porównaniu do 3,97 mln turystów w tym samym okresie w 2022 roku. Oznacza to wzrost o 17 proc. rok do roku i uzyskanie wyniku na poziomie 98 proc. w stosunku do poziomu sprzed pandemii. MG

2023-05-15 08:18:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter