Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE 

Chorwacja popularniejsza wśród turystów niż przed pandemią


Dyrektor Chorwackiej Organizacji Turystycznej, Kristjan Stanicic, przewiduje, że w tym roku frekwencja w destynacjach europejskich, zwłaszcza w basenie Morza Śródziemnego, przekroczy poziomy sprzed pandemii. W pierwszym półroczu tego roku w Chorwacji już notuje się wyniki lepsze niż w 2019 r.

Z danych dostarczonych przez system eVisitor wynika, że od początku roku do 27 maja do tego kraju przyjechało 3,5 mln turystów, którzy wygenerowali w sumie 10,7 mln noclegów. Oznacza to 27-procentowy wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w 2022 r. i 3-procentowy wzrost w porównaniu do 2019 r.  Tylko w kwietniu tego roku w Chorwacji przebywało ponad 120 tys. turystów, z czego 100 tys. to obcokrajowcy. Było ich o 50 tys. więcej niż w kwietniu 2022 r.

Cytowany przez portal Schengenvisainfo.com Stanicic wskazuje, że w tym sezonie turystycznym spodziewany jest wzrost przyjazdów do Europy turystów ze Stanów Zjednoczonych, a to ze względu na zwiększenie - o 15 proc. - liczby miejsc w samolotach obsługujących loty między Stanami a destynacjami europejskimi. MO, foto Pixabay

2023-06-05 10:22:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter