Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY 

Turcja, Grecja i Egipt najpopularniejszymi kierunkami wśród klientów Wakacje.pl

Multiagent Wakacje.pl przeprowadził serię śniadań prasowych w wybranych miastach w Polsce, by poinformować o tym w jaki sposób Polacy przygotowują się do tegorocznego sezonu letniego i dokąd udadzą się na urlop. Punktem wyjścia były dane o sprzedaży imprez turystycznych planowanych między 19 czerwca a 30 września dokonanej przez klientów Wakacje.pl od momentu rozpoczęcia sprzedaży oferty letniej do połowy maja br.

Jeśli chodzi o ulubione kierunki wyjazdowe, zaskoczeń nie było. 2/3 polskich turystów organizujących wakacje przy pomocy biur podróży wyjedzie tego lata do Turcji, Grecji i Egiptu. Analiza struktury wyjeżdżających uwidoczniła, że niemal połowa klientów wyjeżdża z rodziną, ponad 1/3 - z drugą połówką, 13 proc. w towarzystwie znajomych, a 5 proc. - solo.

Statystyki potwierdziły również, że mimo iż średnia wartość rezerwacji wzrosła o 20 proc., Polacy nie zamierzają oszczędzać na wypoczynku. 65 proc. klientów wybierze się na tygodniowy wypoczynek, niemal ¼ wyjedzie na 8 do 13 dni, a 6,5 proc. - na minimum 14 dni. Co istotne, wraz z uspokojeniem się sytuacji sanitarnej na świecie powracają do wcześniejszego planowania urlopów. 89,3 proc. (+7 proc. rdr.) zarezerwowało wyjazd z minimum 3-miesięcznym wyprzedzeniem, a 9 proc. z co najmniej 60-dniowym wyprzedzeniem.

Więcej na temat analiz Wakacje.pl w najnowszych numerach Wiadomości Turystycznych. MO

2023-06-05 15:28:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter