Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Latem nie brakowało biletów
w atrakcyjnych cenach
 

W tym roku klienci zarezerwowali w Kiwi o 50 proc. więcej biletów lotniczych niż przed rokiem. Użytkownicy portalu mogli latać w bardzo konkurencyjnych cenach, porównywalnych z rokiem 2022 - jednym z najtańszych na przestrzeni ostatnich czterech lat.

Analiza pokazuje, że w tym roku wśród najpopularniejszych destynacji urlopowych znalazły się Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Norwegia i Grecja. Gdyby spojrzeć na konkretne trasy, najczęściej loty realizowane były na odcinkach Warszawa-Paryż, Warszawa-Rzym czy Warszawa-Alicante. Z Krakowa z kolei najczęściej lataliśmy do Londynu, a także Oslo.

Wedle wyszukiwarki za bilet lotniczy płaciliśmy średnio 135 euro - to o 61euro mniej niż w 2019 roku. Średni koszt podróży na krótkich trasach w zasięgu Europy wyniósł 99 euro, a na długich, międzykontynentalnych trasach 637 euro.

Ponad 37 proc. użytkowników Kiwi rezerwacji dokonało z wyprzedzeniem od 3 tygodni do 2 miesięcy - to 5 proc. więcej niż w 2022 roku. Ponad 35 proc. użytkowników na zaplanowanych wakacjach spędziło od 1-2 tygodni, 29 proc. do 3 dni, a 27 proc. od 4-6 dni. W tym roku dzień 14.06, wedle analizy Kiwi, był najczęściej wybieraną datą na początek urlopu, a tuż za nim 5 oraz 6 lipca. W minionym roku z kolei, dzień zakończenia roku szkolnego dla wielu oznaczał początek zagranicznej podróży.

Wakacje poza sezonem są znacznie tańsze niż w szczycie, twierdzi Kiwi. Włochy najtańsze będą w październiku - podróżujący za bilet średnio płacili 96 euro, o 19 euro mniej niż we wrześniu. Na lotach do Hiszpanii w październiku, w porównaniu z sezonem wakacyjnym, zaoszczędzimy około 30 euro, płacąc średnio 139 euro za podróż. Z kolei Norwegia we wrześniu czy październiku będzie niemal o połowę tańsza niż w środku lata. Kiwi.com wskazuje, że turyści wybierający się tam we wrześniu za bilet średnio płacili 43 euro, podczas gdy w sierpniu cena ta wynosiła 88 euro. MG


 

2023-08-30 08:19:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter