Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Francja liczy na finansowy rekord turystycznyFrancja szacuje, że w tym roku przychody z turystyki przyjazdowej z zagranicy wyniosą tam nawet 67 miliardów euro, podaje agencja informacyjna Reutera. Jeśli prognozy się potwierdzą, będzie to wynik o 9 miliardów euro lepszy od zeszłorocznego.

Minister Turystyki Francji Olivia Gregoire mówi, że kraj jest na dobrej drodze do uzyskania rekordowego wyniku w turystyce. Szefowa tego resortu odnosi się nie do liczby przyjazdów, ale wielkości przychodów związanych z wydatkami turystów zagranicznych. W tym roku wskaźnik ten może dojść do 67 miliardów euro – przed rokiem było to 58 miliardów euro. To maksymalna wartość szacunkowa – prognozy mówią o przedziale 64-67 miliardów euro przychodów.

Turystyka w ujęciu globalnym odbija się po pandemii koronawirusa, a Francja jest najczęściej odwiedzanym przez turystów krajem na świecie. Sektor odpowiada tam za około 8 proc. wpływów do PKB. Dla Europy, w tym dla Francji, ważnym rynkiem źródłowym, który w tym roku mocno się odradza, są Stany Zjednoczone. MG

2023-08-31 07:04:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter