Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


REGIONY 
1,2 miliona złotych pobrano od turystów w Sopocie w ramach opłaty uzdrowiskowej w sezonie letnim 

1 września władze Sopotu wraz z przedstawicielami instytucji miejskich, w tym odpowiedzialnych za turystykę, podsumowali sezon letni. Ten pod względem turystycznym okazał się bardzo dobry. Świadczy o tym m.in. obłożenie obiektów noclegowych. Od czerwca do sierpnia wyniosło ono ponad 80 proc., a przy okazji długich weekendów i wydarzeń kulturalnych wzrastało nawet do 100 proc. Turyści rezerwowali pobyty na tydzień, najpóźniej na 1 -2 dni przed przyjazdem, kierując się zwykle pogodą w miejscu docelowym. Średnia długość pobytu wynosiła 3 - 4 dni. Odnotowano wzrost liczby turystów zagranicznych, przede wszystkim z Czech, Skandynawii, Niemiec i USA.

Z usług Informacji Turystycznej skorzystało ponad 15 tys. osób, z czego 36 proc. stanowili obcokrajowcy. Wśród turystów krajowych najwięcej było przyjezdnych z Mazowsza, pomorskiego, małopolskiego, śląskiego i kujawsko-pomorskiego.

Od 1 czerwca do 30 sierpnia do miasta wpłynęło 1,276 mln zł tytułem opłaty uzdrowiskowej. To więcej o ponad 130 tys. niż rok wcześniej. MO, foto Pixabay.com

2023-09-04 10:30:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter