Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


BRANŻA 

Turcja w tym sezonie najpopularniejsza wśród klientów biur podróży

 

Polska Izba Turystyki przedstawiła wyniki raportu „Zagraniczne wakacje Polaków 2023” analizującego zwyczaje zakupowe klientów biur podróży. Raport powstał na bazie danych o wycieczkach z terminem realizacji od 1 czerwca do 30 września br., które nabyli klienci największych polskich multiagentów internetowych: Fly.pl, Travelplanet.pl oraz Wakacje.pl.

Z analiz wynika m.in., że w tym roku najpopularniejszym kierunkiem wśród klientów biur podróży była Turcja, którą wybrała ponad 1/3 wszystkich wyjeżdżających na zorganizowane wakacje. Za nią uplasowały się w Grecja (18,5 proc.) oraz Egipt (10,8 proc.), a na kolejnych miejscach: Bułgaria, Tunezja, Hiszpania, Cypr, Albania, Włochy i Chorwacja.

Raport ujawnił też, że choć najpopularniejszym terminem wyjazdu na zorganizowane wakacje są lipiec i sierpień, coraz więcej Polaków decyduje się na urlop w czerwcu i wrześniu, kiedy ceny są niższe, pogoda wciąż dopisuje, a turystów jest zdecydowanie mniej niż w szczycie sezonu.

W tym roku widać również, że Polacy, wyjeżdżając na wakacje poszukiwali oszczędności - nieznacznie zmniejszył się odsetek tych, którzy wybierali hotele 4- i 5-gwiazdkowe, rzadziej też decydowali się na wyjazdy trwające dłużej niż 8 dni.

Więcej na temat raportu w najbliższych wydaniach Wiadomości Turystycznych. MO, foto MO

2023-09-05 16:17:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter