Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNEK

Lotnisko Katowice: Sierpień był najlepszy w historiiW sierpniu Katowice Airport obsłużyło 776 052 pasażerów, czyli o 20 tys. więcej niż w rekordowym lipcu tego roku. Przeważająca liczba podróżnych poleciała z Pyrzowic samolotami czarterowymi.

472,21 tys. pasażerów skorzystało w sierpniu z lotów czarterowych rozpoczynających się na lotnisku w Pyrzowicach. W ramach kierunków wakacyjnych najczęściej latano do Antalyi, Hurghady, Burgas, na Dżerbę i do Marsa Alam. Z siatki połączeń regularnych obsługiwanych przez linie lotnicze Wizz Air, Ryanair, PLL LOT oraz Lufthansa skorzystało 302,45 tys. pasażerów. W ruchu regularnym największym zainteresowaniem cieszyły się loty do Dortmundu, Londynu-Luton, Londynu-Stansted, Frankfurtu i Eindhoven.

Od stycznia do końca sierpnia 2023 roku w Katowice Airport obsłużono 3,78 mln podróżnych, w tym 1,97 mln skorzystało z siatki połączeń regularnych, a 1,79 mln z czarterowych.

- Przewozy pasażerskie w Katowice Airport rosną zgodnie z prognozą. W połowie września obsłużymy czteromilionowego pasażera w 2023 roku. Z kolei w listopadzie – po raz pierwszy w historii portu – odnotujemy pięciomilionowego podróżnego w skali roku – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport. - W kolejnych latach spodziewamy się dalszych znaczących wzrostów ruchu pasażerskiego, granicę sześciu milionów podróżnych powinniśmy przekroczyć już w przyszłym roku, siedmiu i pół miliona cztery lata później, a dziesięciu milionów około 2033 roku. Dane te wskazują na potrzebę rozbudowy infrastruktury, stąd nasze plany związane z budową głównego terminalu pasażerskiego, który powstanie najpóźniej do 2030 roku – dodaje. MG

2023-09-08 13:16:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter