Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TURYSTYKA KRAJOWA 
Ministerstwo Sportu i Turystyki z programem wsparcia turystyki społecznej

W początkach września Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nową inicjatywę: „Program rozwoju turystyki społecznej sprzyjającej aktywności fizycznej społeczeństwa – upowszechnianie turystyki osób starszych, dzieci z domów dziecka oraz dzieci z niepełnosprawnościami i ich opiekunów oraz szkolenia dla osób pracujących w turystyce z osobami ze szczególnymi potrzebami”.

To program, który ma poprawić możliwość korzystania z turystyki przez osoby ze szczególnymi potrzebami z rekreacji i turystyki. Polega na dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej aktywności wpisujących się w jeden z zakresów tematycznych: - „My też zwiedzamy” -  działania na rzecz tworzenia alternatywnej, opartej na krajoznawstwie, formy spędzania wolnego czasu dla beneficjentów turystyki społecznej; - „Transfer wiedzy” - zadania na rzecz podnoszenia jakości i kompetencji kadr zawodowych oraz społecznych w turystyce społecznej w zakresie poprawy świadczonych usług dla osób ze szczególnymi potrzebami; - Kampania społeczna - realizacja kampanii społecznych służących aktywizacji beneficjentów turystyki społecznej.

Na wsparcie inicjatyw przeznaczono ponad 6,5 mln zł. Podmioty biorące udział w programie mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości 150 - 500 tys. zł, przy minimalnej wysokości wkładu własnego wynoszącej 10 proc. kosztów realizacji zadania. Wnioski o dofinansowanie można składać do 15 września. Więcej informacji na stronie MSiT. MO

2023-09-11 12:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter