Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE 
Dobry sezon letni dla turystyki wyjazdowej w Czechach, gorszy dla turystyki przyjazdowej

Stowarzyszenie Biur Podróży Republiki Czeskiej podsumowało sezon letni w turystyce tego kraju. Jak infomuje portal TTG.cz, przedstawiciele organizacji przyznają, że choć sezonowi towarzyszyły turbulencje w postaci np. pożarów w Grecji czy problemów z transportem lotniczym, w ostatecznym rozrachunku okazał się jednak całkiem udany, przede wszystkim dla turystyki wyjazdowej. Ze statystyk wynika, że tego lata z biurami podróży wyjechało więcej turystów niż w przedpandemicznym 2019. Turyści obierali tradycyjne kierunki: Grecję, Hiszpanię (Kanary), Turcję, Bułgarię i Egipt, a z kierunków z dojazdem własnym - Chorwację, Włochy, Słowację, Austrię i coraz chętniej Polskę.

W ramach wypoczynku nad morzem turyści najczęściej wybierali pobyty trwające 7 - 10 dni, w hotelach 4- i 5-gwiazdkowych z opcją all inclusive. Jeśli chodzi o nowe trendy w turystyce, rośnie zainteresowanie objazdówkami, turystyką górską i pobytami spa&wellness; sezon wydłuża się do listopada; większe jest też zainteresowanie hotelami dla dorosłych i wyjazdami singli.

Zgoła inna sytuacja panuje w turystyce przyjazdowej, która wciąż nie wróciła do statystyk sprzed pandemii. Jedną z przyczyn jest niedostateczna promocja na priorytetowych dla Czech rynkach. MO

2023-09-13 07:09:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter