Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


REGIONY 

Rekordowe lato w Tarnowie

Tarnowskie Centrum Informacji podsumowało sezon turystyczny na Ziemi Tarnowskiej. Jak informuje jego szef, Marcin Pałach, bazując na statystykach odwiedzających TCI, ten rok jest rekordowy jeśli chodzi o liczbę turystów. - Z usług TCI w ubiegłym roku skorzystało ok. 25 tysięcy osób, w tym roku, do końca wakacji, jest to już 20 tys. Mamy też rekordy tygodniowe, że nawet 1,5 tysiąca osób korzystało z informacji turystycznej w okresie wakacyjnym. Teraz spodziewamy się, że tendencja będzie już malejąca i turystyka będzie bardziej weekendowa, ale liczymy, że ruszy się turystyka zagraniczna - komentuje Marcin Pałach w rozmowie z portalem rdn.pl.

Szef TCI przyznaje, że z akcji skierowanych do turystów w miesiącach letnich, tj. spacerków po Tarnowie i przejażdżek enomeleksem skorzystało odpowiednio ok. 3 tys. i ponad 700 osób. Statystyki za przejażdżki meleksami nie są kompletne, ponieważ turyści mogą z nich skorzystać do 1 października, a nie jak początkowo zakładano do końca wakacji.

25 proc. turystów stanowili obcokrajowcy, pochodzili z ponad 50 krajów, m.in. z Niemiec, Węgier, Stanów Zjednoczonych, ale i RPA, Iranu czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. MO, foto www.tarnow.pl

2023-09-19 11:14:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter