Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Kair wyrasta na nową destynację turystycznąCoraz więcej linii lotniczych uruchamia bezpośrednie połączenia do Kairu. Miasto kusi turystów spragnionych kultury Egiptu, głównie jego antycznej historii. Jednym z powodów większego zainteresowania przewoźników jest z pewnością planowane na ten rok otwarcie Wielkiego Muzeum Egipskiego w Gizie.

Z Polski do Kairu polecieć można LOT-em, ale siatka połączeń z Europy w sezonie zimowym będzie w tym roku większa niż dotychczas. Kilka tygodni temu Wizz Air ogłosił, że będzie latał do stolicy Egiptu z Londynu, później z podobną zapowiedzią na rynek wyszedł easyJet. Teraz ten ostatni przewoźnik poinformował właśnie, że uruchamia też połączenia z Berlina – do siatki kierunek wejdzie 17 grudnia. Tygodniowo obsługiwane będą dwa loty, dzięki czemu będzie można polecieć do Kairu na przedłużony weekend.

Jeszcze w tym roku w Gizie, niedaleko piramid, otwarte ma zostać Wielkie Muzeum Egipskie. Prace są już na ukończeniu, obiekt ma być jednym z największych tego typu instytucji na świecie. MG

2023-09-29 08:32:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter