Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TOUROPERATORZY

TUI otwiera nowe centrum cyfrowe. Jedno ma już w PolsceTUI mocno inwestuje w rozwój nowych technologii. Grupa właśnie otworzyła centrum cyfrowe w portugalskim Porto. Będzie tam pracować nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Technologie są dla TUI kluczem do transformacji w stronę globalnej cyfrowej platformy podróży i wypoczynku – wyjaśnia koncern. 150 ekspertów pracuje nad aplikacją mobilną, systemami płatności i narzędziami wykorzystującymi sztuczną inteligencję. Firma posiada już centra technologiczne w Polsce i w Indiach.

W Porto w sumie pracować ma 200 osób – taki cel został ustanowiony na koniec 2024 roku. – Jesteśmy zachwyceni decyzją Tui Group o utworzeniu nowego centrum cyfrowego w Matosinhos (Porto), nowej inwestycji w sektorze technologii wspieranej przez AICEP – mówi Filipe Santos Costa, prezes AICEP – Portugalskiej Agencji Handlu i Inwestycji.

- Koncentracja na innowacjach, jakie Centrum Cyfrowe wniesie do ekosystemu IT i globalnej działalności Grupy Tui, odzwierciedla zaangażowanie Portugalii we wzmocnienie swojej pozycji jako wiodącego europejskiego centrum technologicznego – dodaje.

W 2017 roku Tui i dostawca usług IT Cocus nawiązali partnerstwo w celu stworzenia centrum rozwoju oprogramowania w Portugalii, wspierającego cyfrową transformację Tui.

Obie firmy zgodziły się teraz przenieść to centrum, aby stać się częścią koncernu jako centrum cyfrowe. MG

2023-10-03 08:18:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter