Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Kraje Azji i Pacyfiku rosną w siłę

Region Azji i Pacyfiku staje się poważnym konkurentem na światowym rynku turystyki przyjazdowej. Kraje ASEAN dostrzegają z jednej strony swoją coraz silniejszą pozycję...

... z drugiej potrzebę wypracowania mechanizmów jeszcze lepszego zarządzania turystyką. W 2011 r. region Azji i Pacyfiku odnotował wzrost w ilości przyjazdów na poziomie 4,5 proc., co oznacza, że odwiedziło go nieco poniżej 430 mln osób. Szacuje się, że przy tej dynamice do 2014 r. do krajów Azji i Pacyfiku może przyjechać łącznie 500 mln gości z zagranicy. Głównym celem turystycznym w regionie jest Azja Południowa, do której w 2011 r. wybrało się 80 mln turystów zagranicznych (ponad 25 proc. wszystkich przyjazdów do Azji i niemal 19 proc. wszystkich wizyt z zagranicy w regionie Azji i Pacyfiku). Oczekuje się, że w 2013 r. do państw ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej) przyjedzie 100 mln osób. Podróże wewnątrz regionu będą nadal stanowiły zasadniczą część całego wolumenu przyjazdów (ok. 50 proc.), choć w tym segmencie przyrosty nie rysują się aż tak dynamiczne. 

>> Więcej przeczytasz w najnowszym numerze WT nr 4/2012 (16-29 lutego 2012) 


ASEAN TOURISM FORUM
ma za zadanie promować kraje ASEAN (Association of Southeast Asian Nations) jako jeden turystyczny region. Targi odbywają się rokrocznie, bierze w nich udział branża turystyczna z 10 krajów członkowskich ASEAN: Brunei, Kambodży, Indonezji, Laosu, Malezji, Birmy, Filipin, Singapuru, Tajlandii i Wietnamu.

10-15 stycznia, ASEAN Tourism Forum, Manado, Indonezja

2012-02-15 13:17:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter