Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Wsparcie potrzebne od zaraz

Branża turystyki przyjazdowej boryka się dziś z problemem uzyskania dofinansowania na prowadzoną przez siebie działalność.

To dlatego Forum Turystyki Przyjazdowej zachęca przedsiębiorstwa, by wspólnie spróbować wypracować nowe mechanizmy pozyskiwania pieniędzy.
Do 2007 r., kiedy turystyka podlegała pod Ministerstwo Gospodarki, biura miały kilka możliwości, by skorzystać z dofinansowania na prowadzoną działalność. – Ministerstwo Gospodarki wspierało turystykę przyjazdową w zakresie misji gospodarczych, do których należało m.in. wystawiennictwo na targach, produkcji materiałów promocyjnych, takich jak katalogi czy przy wykorzystaniu nowych technologii – mówi Tadeusz Milik, prezes Furnel Travel i prezes Forum Turystyki Przyjazdowej. – Obecnie nie posiadamy takich możliwości, dotacje kierowane są jedynie do lokalnych i regionalnych organizacji turystycznych – dodaje. Ryszard Cetnarski, prezes Holiday Travel, przypomina o programie Paszport do Eksportu, w ramach którego biuro turystyki przyjazdowej może uzyskać 200 tys. na prowadzoną działalność. – Istnieją jednak określone warunki przyznawania funduszy – zaznacza Cetnarski. – Firma zobowiązana jest zainwestować własne 200 tys., poza tym, aby otrzymać dotację, musi przedstawić ekspertyzy potwierdzające jej rzetelność i dobrą kondycję finansową – wymienia. Aby przystąpić do tego programu przychody firmy pochodzące z turystyki zagranicznej nie mogą przekroczyć 30 proc. MG

>> Więcej przeczytasz w najnowszym numerze WT nr 4/2012 (16-29 lutego 2012) 


FORUM TURYSTYKI PRZYJAZDOWEJ to nieformalna organizacja zrzeszająca polskie biura podróży specjalizujące się w turystyce przyjazdowej. Celem FTP jest współpraca z Polską Organizacją Turystyczną w zakresie promocji Polski jako destynacji turystycznej. Obecnie FTP zrzesza ponad 80 podmiotów z całego kraju. Prezesem jest Tadeusz Milik.

2012-02-21 16:32:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter